بهره وری

چگونه تمرکز خود را، وقتی در خانه کار میکنیم، حفظ کنیم.

تاریخ انتشار مقاله 2017-09-28 تاریخ انتشار در سایت 1397/12/07

نه رفت و آمدی دارد، و نه جلسات بیرون از محیط کار. بدون لباس رسمی کار. کار کردن از راه دور به نظر می رسد مانند یک رویا است - تا زمانی که وظایف شخصی از راه میرسد. این حواس پرتی ها در یک دفتر بسیار ساده نادیده گرفته می شود، اما در خانه می تواند مرز بین زمان های شخصی و حرفه ای را به سختی تشخیص داد.

تصور کنید که در حال کار بر روی یک پروژه هستید و دوستی تماس بگیرید. شما می دانید که باید کار خود را تمام کنید، اما زمانی که میدانید از لحاظ فنی می توانید صحبت کنید،این را بی ادبی تلقی میکنید. یا در حال  برنامه ریزی لیست کارهای  روزانه خود هستید، اما باید تصمیم بگیرید که چگونه کارهای شخصی تان را به زور جا دهید. در نظر گرفتن زمان برای قرار دادن چند البسه در ماشین لباس شویی در ظهر به نظر کاری بسیار کوتاه می آید - تا زمانی که خودتان را تا دیر وقت شب برای جبران ان زمان در حال کار کردن می یابید. در نهایت هرگز کاملا روشن نیست که شما واقعا "در حال کار هستید" یا "در حال کار" هستید.

به عنوان کسی که 12 سال در خانه کار کرده است و مربی مدیریت زمان برای کارمندان دور کار است، من خوب، بد و زشت را تجربه کرده ام. من متوجه کرده ام که کارمندان بسیار متمرکز و کارآمد دور کار، مرزهای خود را برای خود ایجاد می کنند تا بتوانند کارشان را انجام دهند.

در اینجا چند نکته برای اینکه چگونه می توانید کار از راه دور را بیشتر کارآمد و رضایت بخش کنید، هر چند آن را یک رویداد روزمره و یا گاه به گاه دور از دفتر،وجود دارد.

ساعات کار را معین کنید. این ممکن است به نظر احمقانه برسد، اما اگر شما می خواهید روز متمرکز کاری داشته باشید، وانمود کنید که در خانه کار نمی کنید. قبل از اینکه من یک مربی مدیریت زمان شوم، برنامه من بی نظم بود. من زمان تعیین شده ای را که می خواهم با کامپیوترم کارکنم نداشتم، و اغلب کارهای شخصی ام را در طول روز انجام میدادم. و از آنجایی که زندگی شخصی من مرزی نداشت، زندگی کاری هم نیز همان طور بود. وقتی که من در خانه بودم، احساس گناه میکردم که ایمیل های کسب و کار را در تمام ساعات روز و شب بررسی نکنم. من هرگز احساس نکردم که واقعا می توانم استراحت هم بکنم.

اما وقتی "ساعت اداری" برای کار کردن در منزل را معین کردم (برای من، بیشتر ازساعت  9 صبح تا 6 بعدازظهر بود)، یک تغییر بزرگی رخ داد، و برایم روشن شد که انجام چه کاری در آن زمان قابل قبول بود و چه کاری قابل قبول نبود. من از خودم میپرسیدم: "اگر من در دفترکار بودم، آیا می توانستم این کار را در طول روز انجام دهم؟" اگر پاسخ منفی بود ، می دانستم که باید قبل یا بعد از ساعت کار، آن فعالیت را انجام دهم. کارهای خانه و گذراندن وقت با دوستان همه کارهایی بود که قبل و بعد از کار میباست انجام می شد. مطمئنا، من هنوز هم یک تماس گاه به گاه از یک دوست در طول ناهار خود را انجام می دهم، یا اگر یک کار فوری مانند تعمیرات اضطراری خودرو پیش می‌ آمد، من میتوانستم آن را در طول روز انجام دهم. اما اینها استثنا بودند، نه قانون. در تنظیم این مرز، من نه تنها زمان کار اختصاصی را ایجاد کردم، بلکه همچنین متوجه شدم که می توانم بعد از ساعت کار، روی موارد شخصی، بدون عذاب وجدان، تمرکز کنم.

روزتان را برای موفقیت بسازید. تاثیر زمان خود را، در خانه با ساختار متفاوت از یک روز کاری معمولی، افزایش دهید. به عنوان مثال، اگر در خانه ، تنها یک روز در هفته یا در موارد خاص کار می کنید، آن را یک روز بدون جلسه کنید. اگر نمیتوانید از جلسات کاملا اجتناب کنید، حداقل نیمی از روز برای کار تمرکز کنید.بر اساس جلسات مورد نیاز و سطوح انرژی شما، زمانی را که برای شما مناسب است انتخاب کنید .

سپس یک تا دو عنصر کلیدی را که می خواهید در این زمان انجام دهید، تعریف کنید. اینها می توانند وظایفی باشند که یک یا چند ساعت بدون پرت شدن حواس به آن نیاز دارید یا می توانند مواردی باشند که به سادگی نیاز به تفکر خلاقانه و استراتژیک بیشتری دارند، تا اینکهبشود در محیط اداری به آنها دستیابی داشت. همچنین بهتر است که ایمیل خود را در این مدت خاموش کنید یا حداقل یک ساعت از آن دور شوید. به هر یک از همکاران هشدار دهید که ارتباطشان با شما قطع می شود، بنابراین آنها با تاخیر واکنش شما شگفت زده نخواهند شد.

مرزها را با دیگران مشخص کنید. برای اینکه تلاشهایتان جواب دهد، با افرادی که ممکن است روزهای کار در خانه خود را به عنوان روزهایی که به راحتی در خانه هستید، ببینید. به دوستان، خانواده و سایر آشنایان توضیح دهید که روزهایی که از راه دور کار می کنید، فرصت هایی برای فعالیت های غیر مرتبط با کار نیست. به عنوان مثال، اگر با همسرتان در خانه هستید، به او بگویید، "من قصد دارم از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر کار کنم. من خوشحالم که در ناهار میتوانیم گپ بزنیم، اما غیر از آن من مشغول کار خواهم شد. »به طور معمول زمانی که انتظاراتتان را تنظیم می کنید و به آنها می چسبید (مثلا طبق گفته تان، واقعا در ساعت 5 بعد از ظهر تمام کنید)، مردم به جای اینکه فکر کنند شما در دسترس خواهید بود، متوجه محدود زمانی شما میشوند. (من همچنین توصیه می کنم به داشتن جایی که شما از هر کس دیگری که ممکن است در خانه باشد، دور بمانید، مانند دفتر یا اتاق خواب که در آن شما می توانید درب را ببندید و دور از دید بمانید.)

در شرایطی که ممکن است بازدید کننده های غیر منتظره داشته باشید، باید دیپلماتیک باشید. اگر یک همسایه آمد، برای یک مکالمه چند دقیقه ای وقت بگذارید، همانطور که با همکار خود که بر سر میز کارتان میآید متوقف می شوید. اما آنها را برای یک فنجان قهوه یا یک بحث گسترده دعوت نکنید. در عوض، از یک مسیر خروجی بی نظیر مانند "این بسیار عالی میشد که با شما صحبت کنم، اما کارهایی دارم که باید تمامشان کنم،" و سپس زمانی برای دیدار پس از ساعات کار و یا در آخر هفته، ترتیب دهید. یا اگر صاحبخانه تان می گوید که مایل است برای انجام برخی از تعمیرات متوقفتان کند، یک روز یا ساعاتی که برای شما مناسب تر است را پیشنهاد دهید، به جای آن که بتواند او شما را رهبری کند.

در صورت نیاز، به درخواست های غیر مرتبط با کار در طول روز جواب مثبت دهید، بر اساس این که چقدر زمان دارید، کارهایتان را تنظیم کنید. به عنوان مثال، اگر خانواده تان از شما درخواست می کند کاری را انجام دهید، تخمین بزنید که چه کاری می توانید در یک ساعت ناهار انجام دهید، و سپس فقط آن را به عهده بگیرید. به عنوان مثال، بگویید: "من خوشحال هستم که تمیز کردن خشک و شیر در ناهار را انتخاب کنم، اما تا زمانی که کار نکنم، برای خرید مقادیر زیادی خرید نداشته باشم." ، "من می توانم امروز لباس ها را از خشکشویی بگیرم و مقداری شیر برای ناهار بخورم، اما نمی توانم تمامی خرید ها را تا بعد از پایان ساعت کاری ام انجام بدهم." یا وظایفتان را به قسمت های کوچک تقسیم کنید، مانند،" من میتوانم امروز ماشین را از مکانیکی بگیرم ولی نمیتوانم در مورد بیمه درمانی  تا فردا کاری انجام دهم. " 

هنگامی که محدودیت های خود را توضیح می دهید، لازم نیست که این کار را با پوزش انجام دهید. آنها را در جریان این حقیقت بگذارید، و همان احترام برای وقت خود ،در زمان کار در خانه ،همانطور که اگر در محل کار حضور داشتید، داشته باشید. همانطور که شما همیشه با این انتظارات ارتباط برقرار می کنید و زندگی می کنید، دیگران شروع به انتظار می کنند، و شما می توانید زمان بیشتری برای کار متمرکز، پیدا کنید.

موضوع این مقاله در مورد بهره وری است

لطفا وارد پنل کاربری خود شوید :

پوشه مورد نظر را انتخاب نمایید:

افزودن پوشه جدید
اجرای عملیات